Apel o pomoc dla Krzysztofa Jawora

Zwracamy się z wielką prośbą, by w imię solidarności pomóc naszemu koledze, jednemu z najodważniejszych częstochowskich działaczy “Solidarności” Krzysztofowi Jaworowi, w walce z chorobą nowotworową.

krzysztof-jawor-z-wnukiemPoprzez fundację wspierającą chorych, na stronie Fundacji Onkologicznej Alivia żona Krzysztofa Jawora apeluje o pomoc dla męża. Krzysztof przeszedł w Gliwicach operację oraz wszystkie trzy dostępne refundowane linie chemioterapii. Obecnie zastosowano w monoterapii lek z pierwszej linii leczenia. Choroba jest w czwartym stadium. Po skończeniu tej chemioterapii możliwy do zastosowania w chorobie Krzysztofa jest już tylko lek regorafenib (stivarga) dopuszczony u nas do sprzedaży, ale nie refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Miesięczny koszt tego leku wynosi 14.000 zł.
Nawrót choroby nowotworowej spowodował konieczność szukania ratunku w terapii nierefundowanej przez NFZ.
Krzysztof Jawor – obecnie zwykły, skromny urzędnik samorządowy – był jednym z najwspanialszych i najodważniejszych działaczy “Solidarności”, w czasach walki o wolność. W 1980 roku zakładał związek w Wełnopolu. Od grudnia 1981 roku zaangażował się w działania podziemnej “Solidarności”. Zapłacił za to internowaniem w 1982 roku i półrocznym aresztowaniem w 1984 r. Mimo represji, po zwolnieniu z aresztu odważył się kontynuować działania jako redaktor, kolporter, drukarz pism podziemnych i jako działacz Komitetu Obrony Interesów Społecznych.
W 1989 roku prowadził kampanię wyborczą kandydatom Komitetu Obywatelskiego “Solidarności”. Dzięki niemu we wszystkich gminach województwa częstochowskiego powstały lokalne Komitety Obywatelskie. Pracując po wyborach w Biurze Pełnomocnika ds Reformy Samorządowej, Krzysztof walnie przyczynił się do odrodzenia idei samorządności terytorialnej. Obecnie w Urzędzie Miasta Częstochowy zajmuje się przygotowywaniem i wdrażaniem zasad gwarantujących obywatelom równe szanse udziału w demokratycznych wyborach.
Nasz skromny, lecz wyjątkowo zasłużony bohater, ma prawo liczyć na solidarność, gdy doświadczyła go ciężka choroba.
Częstochowa, 20 lipca 2016 r.
Koleżanki i koledzy ze Stowarzyszenia Więzionych, Internowanych i Represjonowanych WIR

Darowizny na rzecz leczenia Krzysztofa można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Dane: www.skarbonka.alivia.org.pl/krzysztof-jawor.